Archiv článků

Nedočkavci před sezónou pilovali své dovednosti ve Znojmě

07.08.2019

Znojmo – Aby neztratili formu i během dlouhého prostoje mezi sezonami, oblékli v parném létě výstroj a strávili několik dní intenzivním tréninkem. Již potřetí se do Znojma sjeli parahokejisté z České republiky i Slovenska na sledgehokejový kemp. Soustředění primárně určeného brankářům se poslední červencový víkend zúčastnilo sedm borců.

Vítězná Ostrava. Mistrovství v para hokeji se zapsalo do dějin sportu

05.05.2019

Bez medailí pro český para hokejový tým, zato se zážitkem, který zůstane desítkám tisíců lidí v paměti a srdcích po celý život. Český národ opět přepisoval historii. A hlavně se zapíše do paměti těm, kteří bojovali o cenné kovy na ledě. Mistrovství světa, ani paralympijská klání nebyla nikdy v historii úspěšnější, než turnaj v Ostravě.

KOR – CZE 4:1: Češi na medaili nedosáhli, bronz bere Korea

04.05.2019

​Český medailový sen se bohužel rozplynul. Korejci, kteří během semifinále pošetřili síly, měli v boji o bronz více energie. Domácí tým dal do bitvy o třetí místo srdce a i když to na cenný kov nestačilo, vyprodaná hala tleskala všem dlouhé okamžiky ve stoje. Alespoň malou náplastí je čtvrtému celku MS v para hokeji 2019 fakt, že jsou nejlepším para hokejovým týmem Evropy.

Posledni den mistrovství: Zámořské finále a český boj o bronz

04.05.2019

​A je to tady! Vyvrcholení mistrovství světa v para hokeji 2019 v Ostravě. Vyprodaná sobota uvidí v OSTRAVAR ARÉNĚ nejprve český boj s Koreou o bronzové medaile a poté finále mezi USA a Kanadou!

USA – CZE 10:2: Češi vedli! Američané se ale o finále nenechali připravit

03.05.2019

Češi nestačili na špičkové Američany a zahrají si o bronzové medaile proti týmu Korei.

Jde do tuhého: Semifinále – USA vs Češi a Kanada vs Korea

03.05.2019

Mistrovství světa v para hokeji konané v Ostravě se pomalu ale jistě blíží do finále. Dnes se rozhodne o tom, kdo se utká o zlato nebo o bronz.

Mistrovství světa v para hokeji přepisuje historii

02.05.2019

Vyprodáno!!! Absolutní rekord byl zlomen! Úterní utkání české para hokejové reprezentace s týmem Itálie sledovalo v Ostravar Aréně 8462 diváků!!! „Na začátku mistrovství to byla jen smělá očekávání. Sny. Dlouhé měsíce jsme plánovali, jak vůbec motivovat lidi k tomu, aby chtěli přijít na turnaj pro handicapované sportovce. Dnes jsme se skvělými fanoušky napsali novou historii,“ řekl s neskrývaným dojetím předseda organizačního týmu Mistrovství světa v para hokeji Jiří Šindler.

V Ostravě probíhá Mistrovství světa! Novinky čtěte na parahokej.cz

26.04.2019

MS OSTRAVA 2019 na parahokej.cz

VIDEO: Takto probíhala ve Zlíně "zlatá" neděle

01.04.2019

V neděli 17. března sledge hokejisté Zlína popáté v řadě a pošesté v historii dokázali vyhrát Českou para hokejovou ligu. Ve videu se můžete podívat, jak na Moravě tato "zlatá" neděle probíhala.

Nadvláda Zlína trvá dál, po obratu získal pátý titul v řadě

17.03.2019

Beze změny, vítězem České para hokejové ligy je popáté v řadě a celkově pošesté v historii Zlín. V sérii se Studénkou sice prohrával 0:1 na zápasy, na domácím ledě však dokázal otočit stav série, když dvakrát vyhrál 5:0.

Zlín vyrovnal, finále jde do rozhodujícího třetího duelu. Pardubice mají bronz

17.03.2019

Finále České para hokejové ligy jde do třetího rozhodujícího utkání. Zlín si jej vynutil celkem jednoznačně, Studénku doma porazil 5:0. O mistrovi se rozhodne v neděli 17. března od 10:05 hodin, hraje se ve Zlíně. Naopak série o bronz už je rozhodnutá, 2:0 na zápasy vyhrály Pardubice nad Spartou, v sobotu vše doma potvrdily vítězstvím 3:0.

All stars sestava a ocenění: Vládne Zlín a pardubický Pavel Kubeš

16.03.2019

V All stars sestavě a ocenění vládne klubově Zlín, kam celkově poputují čtyři ocenění. Individuálně pak vládl kapitán Pardubic Pavel Kubeš. Ten posbíral rovnou tři individuální ceny. Jen upozorňujeme, že vítěz kanadského bodování, fair play atd. se berou po základní části.

Víkend rozhodne o všem. Zlín jde za obratem a titulem, Pardubice chtějí dorazit Spartu

16.03.2019

Poslední zápasy České para hokejové ligy jsou zde. V sobotu se odehrají druhé zápasy sérií o titul a bronz. V boji o zlato má navrch po domácí výhře 2:1 Studénka, Zlín však vyhlašuje plány na obrat a chce pátý titul v řadě. Moravské derby startuje v sobotu ve 14:05, případný třetí duel je pak na programu v neděli od 10:05. To v boji o třetí příčku by chtěly Pardubice již v první možné chvíly ukončit sérii, budou se však muset vypořádat s urputnout Spartou, kterou na jejím ledě porazili těsně 1:0. Na ledě Mustangů se hraje oba dny od 15:30 hodin.

Studénka otočila duel se Zlínem a vede ve finále! Pardubice vyhrály gólem v čase 43:41

10.03.2019

Dva vyrovnané duely a rozuzlení na samém konci, to nabídly pvní zápasy v sériích o medaile. Studénka zásluhou dvou gólu kapitána Petra Kudrny otočila ve třetí třetině duel se Zlínem, Pardubice zase přehrály Spartu brankou v samém závěru.

Finále startuje! Bitva na moravském poli číslo 1 se odehraje ve Vítkovivicích. Souboj útěchy začíná na Spartě

05.03.2019

Je to tady, v sobotu 9. března startují medailové série České para hokejové ligy. Útok na pátý titul v řadě zahájí Zlín, který se v rámci bitvy na moravském poli představí od 13:45 hodin na půdě Studénky ve Vítkovicích. Třaskavá bitva mezi dvěma rivaly je něčím speciální, neboť po čtrnácti letech se jedná o čistě moravské finále! To bylo naposledy v roce 2005, kdy hrála Olomouc se Zlínem. Souboj vyřazených v semifinále pak začíná na Spartě, kde se Pardubice představí ve stejném čase.