Archiv článků

Ukončení parahokejové ligy

13.03.2020

Na základě usnesení vlády České republiky ze dne 12. března 2020 č.194 dochází z důvodu vyhlášení nouzového stavu k ukončení parahokejové ligy. Před vyhlášením vládních opatření byla řádně dohrána základní část, kde bude vyhlášen její vítěz a taktéž bude vyhlášen vítěz individuální trofeje (kanadské bodování, All Star, aj.). Bohužel nás velmi mrzí, že Parahokejová liga bude bez mistra, ale chápeme závažnost situace. Zdraví všech hráčů i nehráčů je pro nás prioritou. Jan Zapletal Předseda České parahokejové asociace

Lépe vykročila ve finále Studénka

10.03.2020

Po dvou letech nastoupili Mustangové opět k finále, soupeřem tentokrát nebyl Zlín jako v předešlých třech případech, ale výběr Studénky, v jehož dresu nastoupilo 6 reprezentantů 3 různých států. Zápas lépe odstartovali hosté, po 100 vteřinách využil první přesilovku po asistenci Lisova a Popova Kalagaris. Hosté i nadále pokračovali v tlaku, na začátku 8. minuty zvýšil na 2:0 neudržitelný Lisov, kterému přihrál krajan Panfilov. Už to vypadalo, že domácí budou rádi, když se do kabin půjde za stavu 0:2, ale v posledním útoku třetiny zavezl puk do pásma Hering, poslal jej před branku, kam vlétla hned trojice domácích, a puk do branky dostal Michalec. V úvodu 2. třetiny se domácí vydali opět na steč, Hering u modré čáry udržel puk proti 2 soupeřům a předložil jej před branku Kubešovi, který se nemýlil a rozveselil tak skvělé domácí publikum. Domácím vyrovnání vlilo novou krev do žil, dokázali si vytvořit tlak, překlopit vývoj zápasu na svou stranu se jim ale nepovedlo.

Para liga: Zlín pošesté v řadě nevyhraje! O titul se porvou Studénka s Mustangy

23.02.2020

Para hokejová liga bude mít po pěti sezonách nového vítěze! To se dá s jistotou tvrdit po konci semifinálových sérií, v nichž si postup do finále zajistily týmy Studénky a Mustangů z Pardubic. Obhájci ze Zlína musí vzít za vděk bojem o bronz proti Karlovým Varům.

Para liga: Play off odstartovalo! Vítězný vstup zažili Mustangové a Zlín

26.01.2020

První semifinálová utkání má za sebou para hokejová liga. Po nich jsou v jednozápasovém vedení hráči Mustangů z Pardubic, kteří uspěli na ledě karlovarských Sharks, a obhájce titulu ze Zlína, který v parádním boji přemohl Studénku.

Para liga: Obhájce je v play off! Smutní Olomouc, první flek pro Studénku

12.01.2020

Základní část para hokejové ligy ročníku 2019/20 je minulostí. V posledním hracím víkendu se rozhodlo o tom, kdo ve vyřazovací části doplní Studénku, pardubické Mustangy a Karlovy Vary. Bude to vítěz posledních pěti titulů ze Zlína! Sezona končí pro Olomouc a Spartu.

1. a 2. kolo ČPHL: Zlín má dvě vysoké výhry, Olomouc zaskočila Pardubice

29.09.2019

Vstup do nového ročníku České para hokejové ligy vyšel nejlépe Zlínu, který je na čele ligové tabulky po výhrách 5:0 nad Spartou a 6:1 nad Karlovými Vary. Oba poražení s úřadujícími mistry však dokázali bodovat ve Studénce, Sparta si odvezla všechny body, Žraloci alespoň jeden. Pouze jedním duelem začala sezóna pro týmy Olomouce a Pardubic, kde výhru slavili domácí Kohouti. Soutěž pokračuje o víkendu 19. a 20. říjen.

Startuje 17. sezóna Para hokejové ligy. Skončí pětiletá nadvláda Zlína?

26.09.2019

V sobotu 28. září odstartuje dvěma zápasy 17. sezóna České para hokejové ligy. Do ní vstoupí šest týmů, z toho pouze čtyři se budou radovat z postupu do play off. Zastaví někdo z pětice týmů Sparty, Pardubic, Olomouce, Karlových Varů či Studénky pětiletou nadvládu Zlína? Mistr bude znám nejpozději 15. března, kdy je na programu případný třetí finálový duel. V článku naleznete rozpis úvodních dvou kol, přehled změn jednotlivých kádrů a tip webu parahokej.cz na konečné umístění.

Nedočkavci před sezónou pilovali své dovednosti ve Znojmě

07.08.2019

Znojmo – Aby neztratili formu i během dlouhého prostoje mezi sezonami, oblékli v parném létě výstroj a strávili několik dní intenzivním tréninkem. Již potřetí se do Znojma sjeli parahokejisté z České republiky i Slovenska na sledgehokejový kemp. Soustředění primárně určeného brankářům se poslední červencový víkend zúčastnilo sedm borců.

Vítězná Ostrava. Mistrovství v para hokeji se zapsalo do dějin sportu

05.05.2019

Bez medailí pro český para hokejový tým, zato se zážitkem, který zůstane desítkám tisíců lidí v paměti a srdcích po celý život. Český národ opět přepisoval historii. A hlavně se zapíše do paměti těm, kteří bojovali o cenné kovy na ledě. Mistrovství světa, ani paralympijská klání nebyla nikdy v historii úspěšnější, než turnaj v Ostravě.

KOR – CZE 4:1: Češi na medaili nedosáhli, bronz bere Korea

04.05.2019

​Český medailový sen se bohužel rozplynul. Korejci, kteří během semifinále pošetřili síly, měli v boji o bronz více energie. Domácí tým dal do bitvy o třetí místo srdce a i když to na cenný kov nestačilo, vyprodaná hala tleskala všem dlouhé okamžiky ve stoje. Alespoň malou náplastí je čtvrtému celku MS v para hokeji 2019 fakt, že jsou nejlepším para hokejovým týmem Evropy.

Posledni den mistrovství: Zámořské finále a český boj o bronz

04.05.2019

​A je to tady! Vyvrcholení mistrovství světa v para hokeji 2019 v Ostravě. Vyprodaná sobota uvidí v OSTRAVAR ARÉNĚ nejprve český boj s Koreou o bronzové medaile a poté finále mezi USA a Kanadou!

USA – CZE 10:2: Češi vedli! Američané se ale o finále nenechali připravit

03.05.2019

Češi nestačili na špičkové Američany a zahrají si o bronzové medaile proti týmu Korei.

Jde do tuhého: Semifinále – USA vs Češi a Kanada vs Korea

03.05.2019

Mistrovství světa v para hokeji konané v Ostravě se pomalu ale jistě blíží do finále. Dnes se rozhodne o tom, kdo se utká o zlato nebo o bronz.

Mistrovství světa v para hokeji přepisuje historii

02.05.2019

Vyprodáno!!! Absolutní rekord byl zlomen! Úterní utkání české para hokejové reprezentace s týmem Itálie sledovalo v Ostravar Aréně 8462 diváků!!! „Na začátku mistrovství to byla jen smělá očekávání. Sny. Dlouhé měsíce jsme plánovali, jak vůbec motivovat lidi k tomu, aby chtěli přijít na turnaj pro handicapované sportovce. Dnes jsme se skvělými fanoušky napsali novou historii,“ řekl s neskrývaným dojetím předseda organizačního týmu Mistrovství světa v para hokeji Jiří Šindler.

V Ostravě probíhá Mistrovství světa! Novinky čtěte na parahokej.cz

26.04.2019

MS OSTRAVA 2019 na parahokej.cz