Archiv článků

Drážďany přátelsky porazily Karlovy Vary 7:5

17.11.2014

Jako šanci pro zápasově méně vytěžované hráče pojal karlovarský klub přátelské utkání v Drážďanech, které vyhrál německý celek 7:5. Domácí, sdruženi s klubem z Berlína v oddíl SG Preussen/Sachsen (Prusko/Sasko), dopsali na soupisku těsně před začátkem Franka Rennhacka, který se společně s další oporou Bernhardem Heringem podělil o šest ze sedmi vstřelených branek. Stínem odpoledne se stalo zranění Jiřího Forga, jenž musel ze hry odstoupit. V pozápasových samostatných nájezdech uspěli díky jedinému střelci Ludvíku Jankovi karlovarští Sharks.

Karlovarští Žraloci poměří síly s Drážďany

15.11.2014

Sledge hokejisté Karlových Varů sehrají v neděli 16. listopadu přátelské utkání v Drážďanech. Začátek zápasu je plánován na 12:30. Německý klub pozval úřadující mistry ze sousedního státu z důvodu svého nízkého vytížení. Robert Pabst a Bernhard Hering dokonce působí v české soutěži v týmu Olomouce. Historickou zajímavostí je, že právě Drážďany byly spolu se Zlínem vůbec prvním klubem, který kdy sehrál sledge hokejové utkání na karlovarském ledě. V exhibičním zápase šířili osvětu v lázeňském městě v prosinci 2002, necelý rok před založením klubu Žraloků.

Pardubice ztrácely body v závěru

12.11.2014

Kompletní 3. kolo České sledge hokejové ligy pořadím v tabulce nezamíchalo. Na vedoucí Zlín se bodově dotáhly Karlovy Vary, o bod zpět je Sparta, která inkasovala v Pardubicích už v první minutě, ale osm sekund před koncem Jiří Krupička vyrovnal a obrat dokonali Pražané na nájezdy. I ve druhém domácím utkání se pardubičtí Mustangové trefili do sítě karlovarských Žraloků hned po úvodním buly, ale do konce nedotáhli ani vedení 2:0. Hosté předvedli ještě úspěšnější obrat než Sparta a odvezli všechny body po výsledku 2:3. Moravské derby v Olomouci vysoko ovládl Zlín a České Budějovice doma při svém comebacku ve dvou zápasech neskórovaly.

Ligová základní část dospěla do své poloviny

07.11.2014

Třetím kolem zkompletuje Česká sledge hokejová liga první polovinu základní části. Výjimkou zůstává přeložený zápas Budějovic s Pardubicemi z 1. kola. Právě Jihočeši se poprvé představí doma, kde přivítají Karlovy Vary a v nedalekém Jindřichově Hradci pak Spartu. Cestovat nemusí ani pardubičtí Mustangové, kteří hostí stejné soupeře. Pětici utkání doplní moravské derby mezi Olomoucí a Zlínem, při kterém nebyla v minulém ročníku nouze o zajímavé i vypjaté okamžiky.

Českou reprezentaci čeká turnaj čtyř v Německu

24.10.2014

Mezinárodního turnaje čtyř zemí se od pátku 24. do neděle 26. října zúčastní národní tým ve sledge hokeji. V Hannoveru změří síly postupně s Itálií, Švédskem a domácím Německem. Rozpis turnaje najdete v článku.

Zlín si vystřílel průběžné vedení

20.10.2014

Střelnici si otevřeli v PSG aréně ve 2. kole sledge hokejisté Zlína, kteří vyprovodili výsledkem 12:1 ligové návrátilce z Českých Budějovice a o den později 6:1 i Pardubice. Martinu Joppovi stačily první dva zápasy v České sledge hokejové lize v kariéře k tomu, aby se s osmi kanadskými body (3+5) usadil na čele žebříčku produktivity. Poprvé zaváhali pražští Sparťané z Neratovic, kteří i bez nemocných bratrů Krupičků dlouho drželi vedení proti karlovarským Žralokům, jenže ve třetí třetině obrátil výsledek hattrickem Jiří Forgo, nejlepší střelec minulé sezóny. Těsné zápasy sehráli Kohouti z Olomouce, kteří se museli obejít bez hostujících hráčů z Německa. Zatímco proti Pardubicím neodolali tlaku perníkových Mustangů a ztratili nadějně rozjeté utkání 1:2, ve svém čtvrtém zápase sezóny se dočkali prvních bodů za výhru 3:2 nad Budějovicemi.

Druhé ligové kolo zapojí všechny týmy

17.10.2014

Česká sledge hokejová liga pokračuje svým druhým kolem a do hry se již zapojí kompletní sestava účastníků. O první body budou bojovat v úvodním kole absentující Pardubice i ligoví navrátilci z Českých Budějovic. Oba české celky česká cesta na Moravu, představí se ve Zlíně a v Olomouci. Vedoucí Spartu čeká jediný duel a to na domácím ledě s Karlovými Vary. Všechna utkání lze sledovat v on-line reportážích, Zlín vysílá taktéž obrazem na TVcom.cz.

Sparta čistě zvládla první kolo a vede

29.09.2014

Výborně vstoupil do sezóny čtvrtý celek minulého ročníku. Sparta na svém ledě defenzivní taktikou a brankou v oslabení zdolala Zlín 1:0 a po vítězství 3:0 i nad Olomoucí se usadila v čele tabulky. Zlín si po porážce spravil chuť na mistrovských Karlových Varech, které po podařeném výkonu porazil 3:1. Bez bodu zůstali jen olomoučtí Kohouti, kteří navzdory excelujícímu Liboru Hulínovi v brance prohráli na ledě karlovarských Žraloků 1:3. Odložené utkání Českých Budějovic s Pardubicemi bude sehráno 29. listopadu.

Studénka vyšla proti Polsku naprázdno

29.09.2014

Tým ze Studénky se v sobotu 27. září přátelsky střetl s výběrem Polska, ale v ranním utkání nedal ani branku a prohrál 0:4. Reportáž z utkání připravil jeho aktér Tomáš Mlčák.

Studénka vyzve v přáteláku Polsko

26.09.2014

Klub ze Studénky, který se nepřihlásil do nadcházející sezóny mistrovské soutěže, si domluvil přátelské utkání s reprezentací Polska. Týmy prověří své síly v sobotu 27. září od 8:15 na zimním stadionu ve Studénce. Již v loňském roce studénečtí hráči přijali pozvání a sehráli přátelský zápas v polských Katovicích, kde vyhráli poměrem 6:4.

Sezona 2014/15 začíná

24.09.2014

V sobotu 27. září dvěma zápasy odstartuje nový ročník České sledge hokejové ligy, jejímž novým generálním partnerem se stala společnost NOEN. Ligy se zúčastní 6 klubů, základní část končí zápasy 4. ledna a nového mistra bychom měli znát 8. března. Textové online přenosy zápasů tradičně zprostředkuje server Onlajny.com.

Změny v realizačnímu týmu reprezentace a v komisi sledge hokeje

13.08.2014

Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje na svém zasedání dne 13. srpna 2014 schválil nové složení realizačního týmu národního mužstva. Zároveň odsouhlasil také obměnu personálního složení své komise sledge hokeje, ve které kromě zástupců svazu a reprezentace figuruje i zástupce ČSHA, tedy klubů. V souladu s návrhem valné hromady ČSHA se tímto členem stal Jan Zapletal ze Sparty Praha.

Proběhla valná hromada ČSHA

21.06.2014

Ve Velké Bíteši proběhla 21. června za účasti sedmi členů valná hromada České sledge hokejové asociace. Ke stěžejním tématům patřilo financování ČSHA, byl schválen model mistrovské soutěže na sezónu 2014/2015 a dovolen člen dozorčí rady Michal Černoch. Ověřený zápis z valné hromady bude všem členům rozeslán e-mailem.