Archiv článků

Sezóna 2017-2018 bez play off

14.10.2017

Letošní E.P.C. Management ČSHL 2017/2018 se odehraje bez systému play off. Důvodem je konání paralympiády v Jižní Koreji.

Sezóna končí, bronz berou Žraloci

18.03.2017

I když E.P.C Management Česká sledge hokejová liga již znala svého staronového mistra, zbývalo ještě dohrát další série o umístění. Žraloci z Karlových Varů i podruhé nastříleli bojovné Spartě bez Michala Vápenky šest branek a získali bronzové medaile. Za čtvrtou Spartou se po dvou nejtěsnějších výhrách nad Olomoucí usadila pátá Studénka. České Budějovice si sérii s Litvínovem urychlily přesunem termínu, nedovolily chemikům ani jednu branku a skončily na sedmém místě.

Zlín přepsal historii, jako první získal zlatý hattrick

17.03.2017

Sledge hokejisté Zlína se stali prvními v historii české ligy, kteří dokázali vybojovat třikrát po sobě mistrovský titul. Nepovedlo se to v časech minulých ani pražské Spartě, ani karlovarským Žralokům, jejichž zlatá řada se vždy zastavila na čísle 2. SHK Lapp Zlín nenašel v titulové fázi, ať už hrané na play-off či nikoli, přemožitele od roku 2015. Zastavit ho letos nedokázaly ani Pardubice, které po domácí prohře dotáhly odvetu na Moravě až do samostatných nájezdů, v nichž však jediná Joppova trefa znamenala nový milník E.P.C Management České sledge hokejové ligy.

Boje o medaile a o umístění začínají

04.02.2017

E.P.C Management Česká sledge hokejová liga dospěla do vrcholné fáze. Rozjíždí se play-off a play-out, které určí konečně pořadí týmů v sezóně. Ještě žádnému klubu v historii se nepodařilo získat třikrát po sobě mistrovský titul. Tento rok útočí na zlatý hattrick Zlín, jak bude úspěšný on? První překážkou je semifinále s pražskou Spartou, soupeři mají vzájemnou bilanci v základní části 1:1. Druhou semifinálovou dvojici tvoří Karlovy Vary s Pardubicemi, Východočeši dokázali jako jediní loňský stříbrný celek v základní části dvakrát porazit s bodovou bilancí 5:1. Sezóna nekončí ani nepostoupivším celkům: Studénka se projede do dalekého Litvínova a Olomouc míří na jih Čech za střetnutím s Českými Budějovicemi. Všechny série jsou hrané na dvě vítězná utkání, rozpis viz box "příští zápasy".

Tajenka vyřešena: v základní části vítězí Zlín, nepostupuje Studénka

23.01.2017

Až poslední kolo E.P.C. Managemet České sledge hokejové ligy rozpletlo hustou síť variant umístění na prvních pěti příčkách tabulky a hlavně otázku, které čtyři celky postoupí do play-off. Černý Petr zůstal na hokejkách Studénky, která v přímém souboji o postup se Spartou potřebovala získat bod, jenže po nejtěsnější prohře 0:1 berou všechny tři a také čtvrté místo Pražané! Pohár za vítězství v základní části putuje do Zlína, který bude usilovat o třetí mistrovský titul v řadě. Karlovy Vary neudržely vedení v Pardubicích a remízou v normální hrací době klesly na druhé místo, samostatné nájezdy mezi těmito soupeři už nemohly na tabulkovém postavení nic změnit a staly se hezkou ukázkou sportovního ducha. Žraloci a Mustangové si zopakují souboj v play-off, druhou dvojici a další reprízu posledního hracího víkendu vytvoří Zlín se Spartou. Play-out čeká na Studénku, České Budějovice, Olomouc a Litvínov.

Ligová tabulka se vyrovnala, závěr bude dramatický

09.01.2017

V dokonalý rébus se vyvinula tabulka E.P.C. Management České sledge hokejové ligy po předposledním hracím víkendu základní části. Mocným finišem se na čtvrtou, poslední postupovou příčku dostaly Pardubice, když zvládly veledůležité utkání na Spartě a pohodu potvrdily drtivou porážkou českobudějovického Motoru. Situaci ještě dále zamotalo dění na Moravě, kde vedoucí Žraloci z Karlových Varů uzmuli tři body Studénce, ale pro změnu hladce nestačili na Lapp Zlín. Mezi mlýnskými kameny se nachází i Sparta, která se udržela ve hře těsnou výhrou nad Olomoucí. O podobě dvojic pro semifinále play-off, jakož i o držiteli černého Petra v podobě pátého místa, se rozhodne až v posledním kole. Rozestup mezi prvním a pátým celkem činí pouhé dva body, do hry tak s velkou pravděpodobností můžou vstoupit i vzájemné bilance mezi jednotlivými soupeři.

Na programu předposlední dvoukolo E.P.C. Management ČSHL

05.01.2017

Základní část České sledge hokejové ligy se blíží do svého závěru. Tento víkend nás čeká předposlední díl základní části, který hodně napoví o ambicích týmů, které se zúčastní play off. Závěr základní části bude pro vývoj tabulky velmi zajímavý. Z pětice K. Vary, Sparta, Studénka, Zlín a Pardubice totiž nemá nikdo nic jistého. Páté Pardubice ztrácí na první Karlovy Vary pouhým pět bodů. Přičteme-li k tomu, že první Karlovy Vary změří síly se třetí Studénkou a čtvrtým Zlínem, k tomu druhá Sparta s pátými Pardubicemi je jasné, že všechny fanoušky sledge hokeje čeká velmi zajímavý víkend. Situaci můžou ještě zamotat celky z druhého konce tabulky. České Budějovice, po sobotním duelu s Olomoucí, přivítají v neděli Pardubice. Jihočeši nabuzeni výkonem z posledního ligového zápasu s Karlovými Vary, kde sahali minimálně na bod, budou jistě chtít potrápit v neděli i pardubický celek. To samé platí o Olomouci, která se v neděli představí v Neratovicích v zápase se Spartou.

Karlovy Vary udržely první místo E.P.C. Management ČSHL. Ve hře o účast v play off je pět týmů

31.12.2016

Karlovy Vary zaváhaly ve šlágru kola , když v souboji prvních dvou týmů podlehly pražské Spartě v samostatných nájezdech. Vedoucí celek průběžné tabulky E.P.C. Management ČSHL se o den později protrápil k výhře nad Českými Budějovicemi, když několikrát v zápase musel dotahovat. V další zajímavé souboje odehrály Pardubice. Nejprve prohrály se Zlínem až v samostatných nájezdech, a když o den později zdolaly Studénku, zachovaly si reálnou šanci na účast v play-off. První a pátý tým tabulky E.P.C. Management České sledge hokejové ligy od sebe dělí pouhých pět bodů. To znamená, že o drama základní části je postaráno až do samého konce.

Po reprezentační přestávce pokračuje E.P.C. Management Česká sledge hokejová liga

15.12.2016

Vedoucí Karlovy Vary přivítají v sobotu v Ostrově pražskou Spartu, která na ně ztrácí z třetího místo pouze dva body. Další zajímavý duel se odehraje v sobotu večer na ledě Pardubic kam zajíždí mistrovský Zlín, se kterým se perníkáři dělí při rovnosti bodů o čtvrté místo. Druhá Studénka poměří síly s Olomoucí, která v tomto duelu bude bojovat o teoretickou naději o postup do play off. Sobotní program uzavře utkání posledních dvou celků Litvínova a Českých Budějovic. Nedělní program E.P.C. Management ligy zahájí Pardubice se Studénkou, pro pardubický celek bude tento víkend klíčový co se týče postupu do play off. Nedělní program bude pokračovat v Litvínově, kde se představí Sparta Praha. Poslední kolo v tomto kalendářním roce uzavřou zápasy Karlových Varů s Českými Budějovicemi a Olomoucí se Zlínem.

Karlovy Vary se vrátily na čelo E.P.C. Management České sledge hokejové ligy, Studénka se Zlínem si body rozdělily

09.11.2016

Ve šlágru víkendových soubojů E.P.C. Management ČSHL mezi Studénkou a Zlínem ligové zůstaly body vždy na domácích stadionech. V sobotu nejprve uspěli úřadující mistři ze Zlína 3:1 a o den později vrátila Studénka Zlínským porážku stejným výsledkem. Karlovy Vary si v obou duelech poradily s posledním Litvínovem, což je i díky zaváhání Studénky vrátilo na čelo E.P.C. Management ČSHL. Sparta s Českými Budějovicemi potvrdila roli favorita a posunula se na průběžné třetí místo. Mistrovský Zlín drží poslední postupovou pozici zaručující účast v play off před pardubickými Mustangy díky lepšímu skóre. Pro Východočechy byl dvojzápas s Olomoucí pro další vývoj v tabulce klíčový a protože Mustangové oba zápasy zvládli, vrátili se zpět do bojů o účast v play off.

Základní část E.P.C. Management České sledge hokejové ligy se přehoupne do své druhé poloviny.

03.11.2016

Víkendové pokračování E.P.C. Management ČSHL bude ve znamení duelů ve kterém se týmy střetnou hned dvakrát po sobě. První Studénka zajíždí nejprve na horký led Zlína a o den později bude mít šlágr kola pokračování na zimním stadionu ve Studénce. Druhé Karlovy Vary se utkají v Podkrušnohorském derby s posledním Litvínovem. Čtvrtá Sparta změří síly s Českými Budějovicemi. Víkendový program zkompletuje dvojzápas Pardubic s Olomoucí.

Češi ovládli turnaj 4 zemí

31.10.2016

​Českému sledge hokejovému týmu vyšla generálka před nadcházejícím mistrovství světa skupiny B. Český tým postupně zvítězil nad týmy Německa (4:1), Slovenska (4:1) a Japonska (1:0). Mistrovství světa skupiny B startuje 29. 11. v japonském Sapporu. Český národní tým se o postup mezi světovou elitu utká s reprezentačními celky Slovenska, Velké Británie a Japonska. Mezi sledge hokejovou elitu postupují první dva celky.

Generálka před MS skupiny B. Startuje Turnaj 4 zemí.

28.10.2016

28. až 30. 10. 2016 se uskuteční v Ostravě mezinárodní sledge hokejový turnaj 4 zemí. Turnaj je pro český sledge hokejový tým poslední generálkou před odletem do japonského Sappora, kde se na konci listopadu uskuteční mistrovství světa skupiny B. Formu českého týmu před šampionátem postupně prověří týmy Německa, Slovenska a Japonska. Mezinárodní turnaj 4 zemí se odehraje v porubské Torax aréně.

100% Studénka je čele E.P.C. Management České sledge hokejové ligy! Žraloci poprvé v sezoně prohráli.

24.10.2016

Tým HC KES Studénka o víkendu potvrdil roli černého koně soutěže a za vítězství v Českých Budějovicích a na Spartě si Severomoravané připsali do tabulky šest bodů. Díky zaváhání karlovarských Žraloků, kteří v zápase s Pardubicemi zaznamenali první prohru se tým Studénky posunul do čela průběžné tabulky E.P.C. management ČSHL, kde vystřídal právě Karlovy Vary. Aktuálně druhé Karlovy Vary si v sobotním duelu poradili s Olomoucí. Třetí tým soutěže Zlín zaváhal po druhé v sezoně, když o všechny body přišel v zápase se Spartou a třetí místo v tabulce drží díky lepšímu skóre právě před pražskou Spartou. Pardubice si po výhrách v Litvínově a hlavně v Karlových Varech udrželi reálnou šanci na účast play off. Na opačném pólu tabulky se nic zásadního nezměnilo. České Budějovice ani Litvínov nezaznamenali ani bod.

E. P. C. Management Česká sledge hokejová liga roztočí další ligová kola

20.10.2016

Karlovarští Žraloci budou na svém v ledě hájit průběžné první místo tabulky. V soboru se nejprve utkají s Kohouti z Olomouce a o den později s pardubickými Mustangy. Pro Kohouti i Mustangy bude toto ligové kolo klíčové. Pokud si chtějí udržet kontakt se špičkou tabulky musí z venkovní zápasů odvézt nějaké ty body a nejlépe ze zápasu z Karlovými Vary. Druhým soupeřem Pardubic a Olomouci bude HC Litvínov, který se beznadějně krčí na samém dně ligové tabulky.