Radek Žižka o výhře Litvínova, Lisov o startu za Studénku či vysypané plexi na Spartě

30.11.2018 | autor: Jakub Kudláč

Z posledního hracího víkendu, kdy v rámci 7. a 8. kola České para hokejové ligy sehrály tři dvojice své dvojzápasy, jsme z každého dvojduelu vybrali jednu zajímavost. Ze zápasů Sparty s Pardubicemi jasně vládne vysypané plexisklo, z duelů Studénka - Zlín pak své pocity popsal ruský útočník Dmitrij Lisov. Radek Žižka zase hodnotil výhru Litvínova nad Karlovými Vary.

Výhra Litvínova

Momentem víkendu byla nedělní výhra Litvínova nad Karlovými Vary 4:0. Pro Chemiky to byla teprve druhá výhra v jejich čtyřleté historii, naposledy vyhráli v prosinci 2015 1:0 nad Studénkou. Tentokráte vedli od první třetiny po gólu Kuhli-Lauensteina, zbylé tři branky Litvínovští přidali ve třetí třetině. Jednou skóroval opět německý forvard, mezi střelce se zapsal i Záluský a Matthes.

"Výkon byl nad očekávání. Velmi solidní. Bylo velmi důležité udržet stav po 1. třetině, což se povedlo. Ve třetí třetině byla poměrně velká chuť po vítězství. Zhodnotil bych tento zápas jako velmi kvalitní, jak ze strany soupeře, tak z naší strany. Tento kolektiv si to po pár neúspěších určitě zasloužil," pověděl útočník HC Litvínov Radek Žižka. Jestli se tříletá série bez výhry dá nazvat pár neúspěchy nevíme, ale jisté je, že tato série je u konce.

Karlovy Vary sice vyhrály v sobotu doma nad Litvínovem 5:0, po nedělní prohře si ale velmi zkomplikovaly plán na postup do play off. Momentálně z předposledního místa, kde mají čtyři body, ztrácí na čtvrtou Spartu osm bodů. Nedělní porážku hodnotil vedoucí Žraloků Jan Chlubna. "Myslím si, že jsme k zápasu po sobotní výhře 5:0 nad Litvínovem nepřistoupili se správnou koncentrací. Asi jsme si mysleli, že to půjde samo a vlastně ta první branka, kterou jsme dostali, určila celkový ráz toho utkání. My jsme měli šance, Litvínov měl šance. Po druhé brance od modré čáry bylo definitivně rozhodnuto. Měli jsme problémy s disciplínou. Osobní tresty za řeči proti rozhodčímu. Měli bychom si to do příště rozmyslet, i když musím sám říct, že se nám výkon rozhodčího vůbec nezamlouval," řekl Chlubna. Pravdou však je, že se Vary musely obejít bez důležitých hráčů, nejvíce chyběl kapitán Michal Geier, kterého vyřadilo ze hry zranění z říjnového duelu s Pardubicemi.

Lisov na scéně

Pozdvižení vyvolal také start ruského kapitána Dmitrije Lisova za Studénku. Ač držitel stříbra ze Soči 2014 zaznamenal za víkendové dva zápasy proti Zlínu osm bodů za gól a sedm nahrávek, musel vzít za vděk jedním bodem po porážkách 3:4 a 5:6 po nájezdech. "Nebyl to pro mě nejlepší začátek, ale pokud budu v Česku pokračovat, doufám, že to bude už jen lepší a lepší," pověděl Lisov, pro kterého to byly první starty v České lize.

"Je to liga na velmi vysoké úrovni, což dokázaly i tyto duely. Jsem velmi rád, že jsem se mohl podívat do Zlína, mám to tam rád. Byl jsem tam už posedmé nebo poosmé, vždy jsme do Zlína s Ruskem jezdili na LAPP Cup. Letos jsme se nemohli zúčastnit, tak jsem si to teď alespoň vynahradil. Je to krásné město," řekl směrem k soupeři Dmitrij Lisov.

Ten byl účastníkem pozápasového rozhovoru v sobotu, kdy sice jeho tým vedl ve Zlíně 3:1, v posledních deseti minutách ale duel ztratil. "Bylo tam víc okolností, proč se to stalo. Třeba já sám jsem jel sám proti domácímu gólmanovi a nepodařilo se mi bohužel skórovat. Bylo to moje zaváhání. Kdyby to tam padlo, zápas se mohl ještě vyvíjet jinak. Zlín nám ovšem ukázal, že zápas vzdát nehodlá a vypracoval se až k obratu. Byl to hezký zápas, ovšem kvůli vlastním chybám jsme nezvládli závěr. Každopádně nebylo to špatné, jen jsem si musel zvykat na novou výstroj. Ze zápasu nemám špatný pocit, skórovali jsme třikrát. Je to vlastně první prohra Studénky, takže se z ní poučíme. Zlín ukázal svoji sílu, vím, že letos vyhráli LAPP Cup, je to silný tým," mluvil sympatický Rus.

Vysypané plexisklo

Kuriózní moment nastal v duelu Sparta - Pardubice krátce před koncem první třetiny. Po srážce domácího Zdeňka Krupičky a hostujícího Marka Michalce se vysypalo plexisklo, načež musela do akce úklidová četa. Úsměvný moment se naštěstí obešel bez zranění, i když hostující útočník se musel jít do kabiny převléknout a zbavit střepů. "Oba jsme šli po puku a najednou se to vysypalo. Přitom se skla ani nikdo nedotkl, jen spodní části. Najednou se to na nás sesypalo," pověděl útočník Sparty Zdeněk Krupička.