Hráč víkendu Sandro Kalegaris: S těmito výkony míříme k titulu

18.12.2018 | autor: Jakub Kudláč

Osmi góly a čtyřmi nahrávkami dirigoval dvě víkendové výhry Studénky útočník Sandro Kalegaris. V rozhovoru pro parahokej.cz sdělil, že s těmito výkony, jaké podal jeho tým v posledních duelech, nemá strach z neúspěchu.

Kapitán italské reprezentace ve spolupráci s Rusem Lisovem a dalšími svými spoluhráči mohl nejprve v sobotu slavit výhru na ledě Pardubic 7:3, kde měl bilanci 2+2. V neděli se mu dařilo ještě lépe: Studénka porazila Spartu 8:1, přičemž Kalegaris zaznamenal šest gólů a dvě nahrávky. "S Lisovem nám to sedí, zápas od zápasu jsme lepší. Proti Zlínu to sice na výhry nestačilo, teď už jde ale vidět pokrok. Se Zlínem jsme byli lepším týmem, jenže místo abychom vedli v obou zápasech 3:0 po první třetině, bylo to drama. Potvrdilo se nedáš - dostaneš. V Pardubicích a na Spartě už jsme to sehráli o mnoho lépe," pochvaloval si osmadvacetiletý útočník.

Studénka se tak dostala na druhé místo a výrazně se přiblížila play off, ve kterém se nejspíše potká znovu s Pardubicemi. Ovšem jak známo, na východě republiky se míří na nejvyšší příčky. "Pokud budeme hrát tak dobře, jako poslední zápasy, věřím, že míříme k titulu," řekl Kalegaris.

Letošní mezinárodní projekt Studénky si pochvaluje. "Jsme tu jedna velká rodina, jakou by chtěl mít v klubu každý. Zájem byl před sezónou i z jiných klubů České ligy, ale vybral jsem si Studénku, protože Tomáš Mlčák (vedoucí klubu, pozn.) je velmi sympatický člověk," zakončil Sandro Kalegaris.