Utkání 4. kola mezi Olomoucí a Litvínovem kontumováno ve prospěch Hanáků

10.01.2019 | autor: Tisková zpráva

Utkání 4. kola České para hokejové ligy mezi Olomoucí a Litvínovem, které bylo v původním termínu 7. října 2018 odloženo z důvodu nedostatku hráčů na straně Litvínova, má po třech měsících výsledek - Hanáci si připsali kontumační tři body.

"Kontumuji utkání č. 12 Olomouc - Litvínov 5:0 ve prospěch domácího týmu. Odůvodnění: Utkání bylo odloženo z důvodu nedostatku hráčů týmu Litvínova v řádném termínu 7. 10. 2018, následně hosté nereagovali ani na opakované výzvy k vyjádření se k náhradnímu stanovenému termínu," stojí v prohlášení ředitele ligy Jakuba Kudláče.

Nedávný odehraný souboj Olomouc na ledě Litvínova nezvládla a prohrála 3:4 v samostatných nájezdech. Díky kontumační výhře si upevnila pozici na pátém místě, kdy má po deseti duelech na kontě 12 bodů. Na čtvrtou Spartu, která drží poslední postupovou příčku do play off, ztrácí tři body, má však horší vzájemné zápasy. Kontumační tři body tak Hanákům dávají naději, ovšem ne moc velkou. Hanáci v posledním víkendu vyzvou doma první Zlín a druhou Studénku, zato Sparta má doma poslední Litvínov a předposlední Karlovy Vary. Kohouti mohou ještě přeskočit i Pardubice, ty však mají stejný los jako Pražané a neočekává se jejich nulový zisk.