Gólman Varů Mach: Čisté konto proti Studénce? Jako vychytat Nagano!

17.01.2019 | autor: Jakub Kudláč

Suverénně nejlepší zápas sezóny zažili sledge hokejisté Karlových Varů na ledě Studénky, kde zvítězili v 11. kole České para hokejové ligy 2:0. Předposlední celek tabulky se stal prvním týmem sezóny, který dokázal druhé Severomoravany vynulovat, konkrétně se to podařilo gólmanovi Bohumíru Machovi. "Jako vychytat Nagano," popisoval své pocity hráč šestého hracího víkendu.

Když Žraloci vstřelili krátce před koncem zápasu gól na 2:0 a rozhodli tak o své výhře, rázem se slavilo nejen v Karlových Varech, ale taky ve Zlíně, který díky tomu s předstihem vyhrál základní část. Jedno však tyto dva týmy mají společné - jako jediné dokázaly letos Studénku porazit. Zlín dvakrát (4:3, 6:5 po sn.), Vary jednou. Staly se prvním týmem, který si z havířovského ledu odvezl všechny body, stejně tak první, který od Studénky neinkasoval.

"Studénka je trnem v oku všem týmům. Porazit takový mezinárodní výběr, to nás všechny hřeje. Kluci makali a sáhli si na dno svých sil, soupeři nedávali šanci. Těší nás celý tým, jaký jsme dokázali v takové sestavě, v jaké poslední dobou bez zraněného kapitána Geiera hrajeme, podat výkon," zářil radostí brankář Mach.

"Vychytat nulu proti takové sestavě, je to nepopsatelný zážitek Přirovnal bych to k tomu, jako vychytat Nagano. Jsem moc rád, že jsem klukům pomohl a podpořil jsem skvělý týmový výkon. Když jsem viděl, jak makají a snaží se... Základem je nebýt od začátku zlomený, to nás dovedlo k výhře," pověděl muž v brance Žraloků, který však emoce do poslední vteřiny kryl pod maskou. "Že fakt vyhrajeme, to jsem si řekl až se sirénou," svěřil se.

Takových radostí však Karlovarští v sezóně moc nezažili. Zprvu sezóny prohrávali většinu zápasů těsně (1:2sn, 1:2, 2:3, 4:6), pak dvakrát vyhořeli kompletně (0:6 s Olomoucí a 0:4 v Litvínově). Po zranění kapitána Geiera se však dokázali dát alespoň trochu do kupy a dokázali porazit doma Litvínov a dva body sebrat Olomouci. Celkově však mají po desíti zápasech devět bodů, což stačí na předposlední místo. Snad nejhorší umístění Žraloků v historii.

Ani z výhry ve Studénce se neradovali dlouho, na druhý den schytali facku od mistra 0:9. To už však branku hájil Machův kolega Korec. "Smůla, se kterou se potýkáme celou sezónu, se ve Studénce změnila ve štěstí. Jenže jak jsem říkal, sáhli jsme si fyzicky na dno, v dalším zápase jsme tudíž nemohli Zlínu konkurovat," řekl Bohumír Mach.

Na závěr rozhovoru si přeje, aby sledge hokej, či moderně para hokej, začalo hrát více mladých lidí. "Aby mohli zažít takovou radost, jako jsem třeba já zažil ve Studénce," říká na závěr hráč 11. kola, brankář SKV Sharks Karlovy Vary Bohumír Mach.

"Ten pocit, když vychytáte nulu na ledě česko-slovensko-polsko-rakousko-italského týmu favorita! Byl to úžasný pocit a zážitek!" - facebook SKV Sharks Karlovy Vary