První Kanaďan v České lize Rivard: Slyšel jsem o kvalitě ligy, potvrdilo se to

22.01.2019 | autor: Jakub Kudláč

Historický zápis se udál v rámci 11. kola ve Zlíně, kde v dresu Litvínova nastoupil první Kanaďan v historii České ligy Dustin Rivard. Ač Chemici na led jak prvního týmu tabulky ze Zlína, tak toho druhého ze Studénky přicestovali s touto zvučnou posilou, vyšli bodově a i gólově naprázdno.

Zajímavostí je také fakt, že devětadvacetiletý hráč ze zámoří je zdravý. "Začal jsem hrát ve čtyřech letech v roce 1994, protože jsem měl kamaráda na vozíku, který s tím začínal. Několik let jsem strávil v Ontarijské lize," popisuje svou dosavadní kariéru obránce Rivard.

Letos se však dostal pracovně do Německa, kde hraje tamní ligu, díky spolupráci Litvínova a německých hráčů se pak dostal právě na sever Čech. Respektive na dva zápasy na Moravu. "Byl jsem nadšený, že si mohu zahrát tak kvalitní ligu. Nebyl jsme zklamaný, opravdu jsem poznal, jak těžké to tady je," pověděl litvínovský hráč.

Zklamaný z úrovně ligy rozhodně být nemohl, neboť jeho tým v obou zápasech hrál druhé housle. Ve Zlíně prohrál 0:6, ve Studénce 0:10. "Bylo to zlé... Myslím, že to byly těžké zápasy pro oba týmy, my jsme se nedostali z obranného pásma a soupeře to taky moc nebavilo. Slyšel jsem, že Zlín je nejlepší evropský klub, myslím, že jsem neviděl jejich plnou sílu. Ale myslím si, že by bylo zajímavé, kdyby se utkali s nějakým týmem od nás, byl by to krásný zápas," myslí si Dustin Rivard.

Ten se tedy zapsal do historie ligy, svým výkonem však nikterak nevyčníval. Jak říká, liga kvalitní, ale vzpomínky na tyto dva zápasy zřejmě rád z paměti smaže. A to ještě zapomněl dodat, že do Zlína jel po dálnici D1, na které v ten den nepanovalo zrovna pěkné počasí...

"Je to celkem slušný hráč, je vidět, že má přehled. Je jen potřeba, aby rychleji rozehrával, abychom měli od něj více těch puků. Je škoda, že jsme k němu neměli i Kuhliho-Lausteinena, myslím, že ti dva už by něco svedli," řekl svůj pohled trenér Litvínova Karel Žižka.

Ovšem potíže s dopravou na zápas měli i Rivardovi spoluhráči, kteří cestovali autobusem.  "Upadlo nám po cestě kolo u autobusu, znova jsme se narodili," komentoval nastalou situaci, kvůli které byl zápas o půl hodiny opožděn, Žižka.

Foto: petrkoval.cz