Základní část jde do finiše, zamíchá ještě někdo pořadím? V Pardubicích se začne minutou ticha

27.01.2019 | autor: Jakub Kudláč

Základní část 16. sezóny České para hokejové ligy spěje ke svému cíli. Otázka před posledním hracím víkendem tak zní jednoduše, dokáže ještě někdo zamíchat pořadím? Už to moc nevypadá, každopádně letos jsme se nejednou přesvědčili, že stát se může cokoli.

Již jistý vítěz základní části ze Zlína zajíždí v sobotu na led Olomouce, respektive do jejího azylu v Rožnově pod Radhoštěm. Po prvním týmu tabulky pak čeká Hanáky v neděli ten druhý, tým Studénky. To už však budou Kohouti hrát na domácím ledě. Dokáží překvapit alespoň jednoho z favoritů a prohnat ještě čtvrtou Spartu?

Ta má však všechno ve svých rukou. Krom tříbodového náskoku má i značně přijatelnější los, do hlavního města zamíří předposlední a poslední tým tabulky, tudíž Karlovy Vary a Litvínov. Každopádně pravdou je, že Pražané v domácí Škoda ice rink aréně jsou suverénně nejhorším týmem ligy, dokázali zde získat pouho pouhé dva body! Jejich zisk se navíc píše až do září...

Stejný los dvou nejhorších týmů ligy mají i Pardubice, které při dobré konstalaci mohou ještě přeskočit druhou Studénku... Ovšem čistě teoreticky mohou spadnout i mimo pozice pro play off. Ovšem skutečně jen teoreticky... Jejich sobotní duel s Litvínovem začne minutou ticha, Pardubičtí navíc nastoupí s černými páskami, čímž uctí památku nedávno zesnulého funkcionáře klubu Dušana Kvasničky.