Posily pro play off mají všechny týmy, Studénka se třemi Rusy! Šafránek zůstává ve Zlíně

06.02.2019 | autor: Jakub Kudláč

Všechny čtyři týmy postupující do play off získaly před koncem přestupního termínu, který připadl na poslední lednový den, posily pro play off. Asi nejzvučnější jména v cestě za titulem má Studénka, která na soupisku k Lisovovi dopsala další dva ruské hráče. Informace o transferech přinesl hokej.cz.

SHK LAPP Zlín

Vítězové základní části spíše jen doplnili kádr, když přivedli dva hráče z Olomouc. Přetěžovanou obranu doplní Slavomír Ferenčík, do útoku pak putuje Dávid Korman. Ten už má za sebou i premiéru v dresu mistrů, v sobotu nastoupil právě proti Kohoutům. Nejvýraznějším jménem tak je navrátilec Zdeněk Šafránek. Ten sice je zlínským hráčem již několik let, dá se ale brát jako posila. Celou dosavadní sezónu totiž vynechal skrze zdravotní potíže. Všechny informace o změnách v kádru Zlína a rozhovory s posilami naleznete na oficiálním webu SHK LAPP Zlín ZDE.

SHK Mustangové AUTO IN

Pardubicím se podařilo ulovit kapitána Karlových Varů Michala Geiera, výrazná to posila pro Mustangy. Geier sice tuto sezónu od října vynechal kvůli zranění ramene, na play off je ale plně připraven! Paradoxem u Geiera je fakt, že v letošním ročníku obleče již třetí dres ligového účastníka, v září totiž se Zlínem vyválčil zlato na turnaji LAPP Cup. Druhým jménem pro Východočechy je pak německý útočník  Robert Pabst, který přichází z Olomouce.

HC Sledge Studénka

Výprodej Hanáků skončil nakonec na počtu čtyř hráčů, tím posledním, který změnil dres, je Zdeněk Klíma, jenž míří do Studénky. Ta však na svou soupisku zapsala ještě dvě výraznější jména - k Rusovi Lisovovi, který v letošní sezóně už odehrál čtyři zápasy, přibudou jeho krajané Ilja Volkov a Roman Severin.

HC Sparta Praha

I do hlavního města míří nové jméno, z Karlových Varů se stěhuje Miroslav Hrbek. Ten si rudý dres zkusil již v sobotu v duelu proti Litvínovu. Mimochodem, pro Hrbka je to poprvé, co ve své šestnáctileté kariéře obleče jiný dres, než ten Žraloků. Změnu zaznamenala Sparta i na postu trenéra, poslední dva duely už vedl Jakub Novotný, jenž nahradil hrajícího trenéra Jiřího Krupičku. Více o změnách v HCS čtěte ZDE.