Víkendová nej: týmem Olomouc, hráčem Tomáš Kvoch, momentem gól Michalčína

10.02.2019 | autor: Jakub Kudláč

Sedmý a závěrečný hrací víkend základní části přináší další díl z rubriky víkendová nej. Týmem se stává Olomouc, která dokázala skolit první dva týmy tabulky. Titul nej hráč míří do Pardubic, kde Tomáš Kvoch za víkend nasbíral devět bodů. Momentem se pak stal první gól v kariéře Karlovarského Lukáše Michalčína.

Nejlepším týmem jsou SOHO Olomoučtí Kohouti. Ti dokázali v posledních dvou zápasech základní části urvat šest bodů poté, co doma přehráli první Zlín 3:0 a druhou Studénku 3:1. Nutno poznamenat, že sestava Hanáků ani jejich soupeřů nebyla v plné polní, i tak se ale šest bodů počítá. Bohužel pro Kohouty, sezóna se rozhodovala v jiných zápasech, které nezvládli, a tak sezóna pro ně po dvou příjemných výhrách přesto končí.

Nejlepším hráčem je Tomáš Kvoch z Pardubic. Na jejich led přijely týmy ze suterénu tabulky, Mustangové tak zapsali výhry 7:0 a 7:1. Ač nejproduktivnější byl kapitán Pardubic Pavel Kubeš, který posbíral 13 bodů, titul nej hráče míří k Tomáši Kvochovi, který ve spolupráci s Kubešem posbíral za víkend devět bodů za dva góly a sedm asistencí. Podstatné je, že v dosavadní části sezóny měl na kontě pouze bilanci 1+1, na východě Čech tak věří, že se tento veterán rozstřílel v pravý čas.

Momentem kola je pak gól Lukáše Michalčína z Karlových Varů. Pro hráče, který ve středu oslaví své čtyřiadvacáté narozeniny, to byla první trefa v jeho kariéře, dres Žraloků obléká druhou sezónu. Co však je na jeho brance tak zvláštního? Puk dostal za záda české reprezentační jedničky Michala Vápenky, kdy mírnil porážku jeho týmu na ledě Sparty 1:3. Kdo může říct, že svůj první gól v ostrém zápase dal právě "Vápnovi?" Moc takových hráčů nebude, zda-li vůbec některý krom Michalčína.

Jiří Forgo (vlevo) nahrával Lukáši Michalčínovi (vpravo) na jeho první gól v kariéře.