Nedočkavci před sezónou pilovali své dovednosti ve Znojmě

07.08.2019 | autor: Lubomír Budný - Znojemský deník

Znojmo – Aby neztratili formu i během dlouhého prostoje mezi sezonami, oblékli v parném létě výstroj a strávili několik dní intenzivním tréninkem. Již potřetí se do Znojma sjeli parahokejisté z České republiky i Slovenska na sledgehokejový kemp. Soustředění primárně určeného brankářům se poslední červencový víkend zúčastnilo sedm borců.

Handicapovaným hráčům pomáhali trénovat i hokejisté znojemských Orlů. Jak uvedl jeden z pořadatelů, Jan Matoušek, bylo potřeba spolupracovat s někým, kdo by gólmanům dával příležitost cvičit jejich dovednosti. „Poprosili jsme mládežníky Orlů i kluky, kteří zde dříve hrávali, a teď nastupují třeba v Německu,“ objasnil Matoušek.

Ten sám brání kasu zlínského mančaftu SHK LAPP ZLÍN. Spolu s ním se na kluzišti Nevoga arény zlepšovalo dalších šest sledgehokejistů. „Kempu se zúčastnili čtyři brankáři a tři hráči z pole. Navíc se nám věnovali i tři trenéři,“ přiblížil Jan Matoušek.

Do koučování hokejistů se zapojil i bývalý člen Orlů Michal Kuchař. Spolu se svými kolegy připravil pro skvadru okolo Matouška třídenní dril. „Sešli jsme se už den předem, kdy se kluci podívali na hokejovou exhibici Znojmo žije hokejem. Byla to pro ně dobrá inspirace, jelikož viděli světové hráče,“ řekl Kuchař.

S posledním červencovým pátkem odstartoval ostrý program. „Každé ráno jsme trénovali na ledě, potom navazovala suchá příprava a odpoledne jsme opět vyjeli na kluziště,“ popsal trenér Kuchař. Jeho svěřencům přednášel o v mezičase i fyzioterapeut ze znojemské nemocnice.

Do města nad řekou Dyjí přijeli i členové sledgehokejové reprezentace. „Účastnil se třeba Pavel Doležal, ale i Slováci jako Marián Lída, což je kapitán tamější reprezentace i hráč mužstva Zlína,“ uzavřel Jan Matoušek.