Víkendová nej: týmem Sparta, hráčem mladík Radek Jedlička, momentem pak fair play Zdeňka Hábla

11.10.2018 | autor: Jakub Kudláč

Druhý hrací víkend České para hokejové ligy přinesl mnoho dalších příběhů. Web parahokej.cz vyhlašuje jakožto nejlepší tým víkendu Spartu, hráčem potom olomouckého Radka Jedličku. Momentem 3. a 4. kola se stává fair play zlínského Zdeňka Hábla.

Nejlepším týmem druhého víkendu je HC Sparta Praha. Pražané odjížděli na dvojzápas ve Zlíně a Studénce s tím, že každý bod má cenu zlata, přičemž nakonec se jim podařilo urvat rovnou čtyři! Husarský kousek se jim povedl v sobotu, kdy vyhráli na ledě mistrovského Zlína 3:1 a ukončili tak jeho bezmála čtyřletou sérii, kdy Zlínští na domácím ledě vždy bodovali. Podpořeni sobotním úspěchem nastoupili hráči Sparty k nedělnímu duelu ve Studénce, kde padli až v nájezdech 1:2.

Nejlepším hráčem se stává olomoucký kapitán Radek Jedlička. Teprve sedmnáctiletý mladík v duelu proti Karlovým Varům zaznamenal pět kanadských bodů. K hattricku přidal dvě asistence a zavelel tak k vysoké výhře nad Karlovými Vary 6:0! Paradoxem je, že poslední výhra Hanáků nad Žraloky je pomalu stejně stará jako právě olomoucký mladík - zrodila se před čtrnácti lety, 11. září 2004. 

Momentem víkendu je potom gesto fair play zlínského Zdeňka Hábla. Ten v utkání s pražskou Spartou tři minuty před koncem za stavu 1:2 odvolal zakázané uvolnění soupeře, když se doznal, že kotouč hrál těsně před čárou. Svůj tým tak obral o buly v útočném pásmu, od protihráčů i přítomných fanoušků si však vysloužil potlesk.