Hráč víkendu Jedlička, který v sedmnácti letech pěti body sestřelil Vary: Už mám doma vystavený puk

13.10.2018 | autor: Jakub Kudláč

Sedmnáctiletý kapitán Olomouce Radek Jedlička zažil minulou sobotu výjimečný zápas. Prvním hattrickem v kariéře a k tomu dvěma asistencemi pomohl Olomouci k prvnímu vítězství v sezóně, kdy Hanáci smetli z ledu poměrem 6:0 Karlovy Vary. Jedlička byl tak s pěti kanadskými body krom jedné branky u všeho.

Výčet hráčů, kteří v České lize ještě před dovršením plnoletosti nasázeli hattrick, moc dlouhý asi nebude. Patří do něj nyní vedle Jedličky zlínský Martin Joppa, možná ještě pár dalších jmen. „Byl to pro mě výjimečný zápas, taky že mám už doma vystavený puk,“ pověděl sedmnáctiletý kapitán Olomouce, nejmladší hráč s céčkem možná v historii České ligy.

Je to paradox, ale kolem sledge hokeje v Olomouci se pohybuju už asi osm let, takže jsem tady z hráčů asi nejdéle. Ta nabídka na céčko mě samozřejmě velmi poctila,“ řekl Jedlička, který si ale zařvat na starší spoluhráče netroufne. „Jsem tichý typ, moc toho nenamluvím, spíš se soustředím na sebe. Samozřejmě s klukama mluvím a motivuju je, ale že bych po nich křičel, to ne. Od toho mám dva asistenty,“ směje se olomoucký forvard. Ten se ke sledge hokeji dostal ve svých devíti letech, potřeba je také zmínit, že je to hráč zdravý. „Mamka mě kdysi vzala na soustředění. Nejprve jsem si chodil jen tak zabruslit, ale pak jsem si sedl do sání a už jsem v nich zůstal,“ popisuje své začátky.

A kam se posunul - ukazuje jako hráč, který umí táhnout tým. Duel proti Žralokům vzal bodově na sebe a získal pro Hanáky první tři body v sezóně. „Ono jako góly to byly pěkné, každopádně vždycky jsem dostal od kluků skvělé nahrávky, byl bych dřevák, kdybych nějaký gól nedal,“ řekl Jedlička. Kšiltovky ale po třetím gólu žádné nepřiletěli. „Aspoň ale pár diváků skandovalo moje jméno,“ usmál se mladý kapitán.

Jeho tým má za sebou tři duely se ziskem čtyř bodů, po nájezdech padl na Spartě, výsledkově se držel i s Pardubicemi, prohrál 3:6. Naposledy doma Hanáci sfoukli Karlovy Vary. „Podařilo se nám dohnat ztracené body ze Sparty, kde jsme chtěli vyhrát. Všichni jsme bojovali na 200% a odehráli jsme skvělý zápas. Musíme bojovat o každý bod, pokud chceme postoupit do play off a hrát získat nějakou tu medaili, což je našim cílem,“ nastřelil vysoké ambice Kohoutů Jedlička. O další body bude jeho tým bojovat na ledě mistrovského Zlína. „No… je to derby, máme o to větší motivaci, stát se může cokoli, naše poslední výhra se Zlínem má už pár let,“ usmál se Jedlička.

Mimochodem, byl to v olomoucké Plechárně celkově speciální zápas. Přeci jen, kohout a žralok jsou zvířata naprosto zcela jiné kategorie, a přesto dokázal ten menší zvítězit. A to po tak dlouhé době, že historie poslední výhry Hanáků nad Vary je skoro stejně stará jako Radek Jedlička, respektive jen o tři roky mladší. Stalo se tak po dlouhých čtrnácti letech, naposledy Olomouc, taktéž doma, přehrála Žraloky 11. září 2004.