Víkendová nej: týmem Pardubice, hráčem Martin Kudela, momentem oslavy státu

31.10.2018 | autor: Jakub Kudláč

Třetí hrací víkend České para hokejové ligy přinesl mnoho dalších příběhů. Web parahokej.cz vyhlašuje jakožto nejlepší tým víkendu Pardubice, hráčem potom gólmana Studénky Martina Kudelu. Momentem 5. a 6. kola jsou pak oslavy 100 let od vzniku Československa.

Nejlepším týmem třetího víkendu je SHK Mustangové AUTO IN. Hráči Pardubic se po dvou prohrách ve Studénce a Zlíně propadli na páté místo tabulky, odkud se ale hbitě vrátili na pozice zaručující play off. V Litvínově si Mustangové připsali povinnou výhru 6:0, v neděli pak zvládli přestřelku ve Varech poměrem 6:4. Ač sice Žraloci prožívají výsledkovou krizi, soupeře umí značně potrápit.

Nejlepším hráčem se stává gólman Studénky Martin Kudela. Ten dostává ocenění dá se říci za všechny své dosavadní výkony v letošní sezóně. Sledge hokejisté ze severu Moravy jsou zatím jediným týmem, který neprohrál, a velkou zásluhu má na tom právě Kudela. Ten krom výhry 5:1 v Litvínově musel čtyřikrát čelit samostatných nájezdům, a vždycky je zvládl. Naposledy se podepsal pod výhru svého celku 3:2 po rozstřelu proti Olomouci.

Momentem víkendu jsou poté oslavy 100 let od vzniku Československa. Slavilo se ve Zlíně, kde před utkáním s Olomoucí zazněla původní Československá hymna, domácí borci navíc nastoupili se speciální edicí českých vlajek nalepených na helmě. Slavný den neopomněly ani Karlovy Vary, ty pro změnu nastoupily ve speciální edici dresů.