Gólman Studénky Kudela o mezinárodním složení týmu: Někdy mluvíme rukama

06.11.2018 | autor: Jakub Kudláč

Sledge hokejisté Studénky jsou zatím po pěti zápasech jediným neporaženým týmem soutěže, i přesto jim však patří až třetí příčka. Proč? Čtyřikrát totiž slavili v nájezdech. Opřít se mohou o gólmana Martina Kudelu, který zatím podává zodpovědné výkony. Za to si vyloužil cenu nejlepšího hráče uplynulého hracího víkendu, přičemž v rozhovoru mimo jiné prozradil, jak funguje mezinárodní složení v kabině.

Pět zápasů, čtyři vítězství v nájezdech. 2:1 se Spartou, Pardubicemi a Karlovými Vary, 3:2 poté s Olomoucí. Jediný tříbodový večer zažili hráči Studénky po výhře 5:1 nad posledním Litvínovem. Suma sumárum to zatím dělá jedenáct bodů, což stačí na třetí místo s bodovou ztrátou na první Zlín. Gólman Martin Kudela je hlavní oporou těchto výsledků, i díky němu patří v kolonce inkasovaných gólů s číslem šest jeho tým k nejlepším v lize. "V týmu jsme velmi pozitivní, i když víme, že vyhrávat na nájezdy donekonečna nejde. Někdy už nám teklo do bot, měli jsme víc štěstí než rozumu. To ke sportu ale patří," pověděl jednadvacetiletý brankář.

V nájezdech je excelentní, ze sedmnácti pokusů jej překonali jen dva pardubičtí hráči. "Ale asi to nebude žádné kouzlo. Jak jsem říkal, je to o štěstí. Ovšem i kdybychom nějaké to kouzlo měli, určitě bych ho neprozradil," usmíval se účastník Paralympiády v Jižní Korei. "Samozřejmě mi to psychicky pomáhá, díval jsem se do statistik, že to je můj úspěšností nejlepší start do sezóny. Ale dosti tomu pomáhají i kluci v poli, třeba naše zahraniční posily," narazil Kudela na mezinárodní složení Studénky.

Zatím za ni letos nastoupili krom krom hráčů Česka hráči Rakouska, Polska, Itálie a Slovenska. "Někdy je to v kabině sranda, někdy se mluví česky, někdy polsky, někdy anglicky, někdy jde všechno dohromady. A když ani to nepomáhá, tak to jde jak v pravěku hezky rukama," popisuje Martin Kudela. 

Velmi hlasitě se mluví i o dalším zahraničním hráči, Studénka má zaregistrovaného ruského snajpra Dmitrije Lisova, ten ale zatím do žádného utkání nezasáhl. "Omlouvám se, ale o tom nesmíme mluvit," omluvil se Kudela. To útočník Erik Fojtík byl po duelu 4. kola se Spartou v oficiálním pozápasovém rozhovoru sdílnější. "Dmitrij je profesionál a zaměstnanec ruského klubu. Jeho mateřský klub rozhoduje o tom, zda-li nám jej uvolní nebo ne," řekl tehdy Fojtík.

V dalších dvou duelech čekájí Studénku úřadující čtyřnásobní mistři ze Zlína, kteří si brousí zuby na protržení její neporazitelnosti. "Neděláme rozdíl v soupeři, půjdeme na ně jako na ostatní týmy," sdělil jasně mladý gólman Martin Kudela. S nadsázkou řečeno, půjde se do nájezdů.